Published Date: 2020/03/31 by: DaVieS
![]() |
Természetesen az első találkozás az új kezelőfelületekkel meglehetősen vegyes érzést kelt, ugyanakkor ahogy egyre jobban barátkozik vele az ember, úgy válik átláthatóbbá.
Alább a képen jól látható, hogy fenti menüsáv tartalmaz majd egy keresést és pár gombot:
Természetesen mi a Dark Mode azaz a sötét mód hívei vagyunk, azon kívül, hogy személy szerint nekem a sötétebb színek jobban imponálnak a kijelzőn, számos pozitív hatása is van, segít kiemelni a lényeget, kevésbé fárasztja a szemet és energitakarékos.
Érdekes ez a dark mód, mert emlékszem anno. 2004-2009 között gyakorlatilag a leglátogatottabb oldalak kivétel nélkül mind sötétek voltak, fórumok, torrent oldalak, közösségi platformok aztán jött a FaceBook és hozta a letisztult dizájnt magával, még ékes példája ennek a Google is, most pedig visszatérünk a régi korszakba.
Az első androidos telefonokra is ha visszaemlékszünk, fekete volt a menü kék, zöld, fehér betűkkel.
![]() |
Természetesen kellően elmostuk a képet, hogy tartalmi részek ne legyenek láthatóak, nem mintha titkolni valónk lenne, csak személyiségi jogok végett kötelező, de így is kivehető milyen lesz a Facebook új külseje.
Nincs semmi probléma, ha nem tetszik mert még csak opcionálisan kínálja fel a lehetőséget, hogy kiszeretnéd -e próbálni, és ha igennel felelsz is visszaválthatod a "Facebook Classic" témáját bármikor, ugyanakkor ne kergessük magunkat felesleges illúziókba, ugyanis eljön az a pillanat amikor már kötelezően ezt kell használni.
És ezt tudják a Facebook szakemberei is, mivel észrevehetően kevesebb tartalmat helyeznek el egy oldalra, de arról cserébe valamivel több információt kapunk.
Erre rásegít az is, hogy 1-1 oldalsáv a képernyő szélére került míg a tartalom maradt egy csíkban a képernyő közepén.
Továbbá a betűméretek is előnyükre nagyobbodtak, ez örömhír lehet a gyengén látóknak.
Egyelőre úgy néz ki, hogy ezt csak a Messenger és a FaceBook asztali verziója követi egyelőre, ugyanis a sötét mód automatikusan nem öröklődött át telefonra.
Ha hasznos volt a cikk, ne felejtsd el megosztani!
|
||
Minden jog fenntartva crit.hu 2019 - 2023
Powered by: MVCP / ASPF / PHP 7.2 / NGINX / FreeBSD